iş görüşmesi

Birinci Sırada Olmak

TABİ Kİ neden OLMASIN. Herkes bunu istiyor, herkes beni bulsun herkes beni arasın, tabii ki bu en doğal hakkınız ama bunu başara bilenler sadece biraz emek, zaman ve bir reklam bütçesi olan işletmeler. Yoksa kimse sizi durduk yere 1.sıraya çıkarmaz ve çıkaramaz. Varsa bunu yapabilen hiç durmayın bizi değil onları arayın !

Ziyaret yoksa ödeme yok ! Günlük 5 TL'den başlayan fiyatlar

Aklınıza takılan tüm soru işaretleri için bir telefon kadar yakın olduğumuzu unutmayın.

 0530 861 52 94  veya 0850 346 93 65 

Bir milyondan fazla işletmenin 

Google reklamlarından yararlandığını biliyor muydunuz?

Yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçip Google reklam verme hesabı oluşturmak, bütçenizi belirlemek, ilk reklamınızı yazmak ve nerede görüntülenmesini istediğinize karar vermektir. Daha sonra isterseniz istediğiniz zaman hesabınız üzerinde ince ayarlar yapabilirsiniz

Hesap Oluşturun

Hesap kurulumu için 0530 861 52 94 veya 0850 346 93 65 nolu telefon üzerinden destek alın.

Destek Alın

Her zaman telefon ve e-posta desteği alabilir yada hesabınızı kendiniz

de yönetebilirsiniz.

Müşterilerinize Ulaşın

Potansiyel müşterilerinize ulaşıp ürün yada hizmetlerinizin

satışlarınızı artırın.

apartman binası

Google Reklam Verme Formu

NEDEN                    REKLAM VERREYİM

Aslında çok basit. Hangi işletme sahibi ürünleri veya hizmetleri ile ilgili daha çok satış, daha çok telefon araması elde etmek ya da belirli bir bölgede markasının görünürlüğünü ve bilinirliğini artırmak istemez ki? Üstelik tüm bu süreci ölçümleyebilecek ve reklamlara ayırdığınız bütçenin sonunda neler elde ettiğinizi net bir şekilde görebileceksiniz.

ÖRNEK 1 hizmet sektöründe faaliyet gösteren bir işletme için düşünelim. 100TL’lik reklam harcamasına karşılık 10 tane telefon araması aldığınızı düşünün. Diyelim ki bu taleplerin sadece 2 tanesini işe çevirebildiniz. Her işten de operasyonel giderler hariç 75TL kar elde etmiş olduğunuzu varsayarsak bu işten cebinize giren toplam tutar 150TL olacaktır. Eee 100TL verip 150TL elde etmek size mantıklı gelmiyor mu?

ÖRNEK 2 bir e-ticaret siteniz olduğunu düşünün ve ortalama ürünlerinizden elde ettiğiniz net karın 50TL olduğunu varsayalım. Şimdide her 30TL reklam harcamasına karşılık bir satış elde ettiğinizi düşünün. Böyle bir tabloda 300TL harcayıp 500TL kazanmak veya 3000TL harcayıp 5000TL kazanmak istemez misiniz?

Yukarıdaki örnekleri vermemin asıl amacı size bu sayıları göstermek değil. Burada vurgulamak istediğim nokta reklam harcamalarınız karşılık elde ettiğiniz geliri net olarak ölçümleyebileceğinizi göstermek. Ürünlerinizin maliyetlerini, operasyonel giderleri de bildiğiniz sürece reklama ayırdığınız bütçenin karşılığını net olarak görebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

1) Google reklamları nasıl çalışıyor?

Google Ads açık artırma usülü çalışır. Reklam yönetim hesabınızdan Google'da yer almak istediğiniz anahtar kelimeleri ve tıklama başına ödemek istediğiniz ücreti girersiniz. (Anahtar kelime seçiminde size yardımcı olabiliriz ve böylece daha uygun fiyata daha fazla kişiye ulaşabilirsinz ve istediğiniz sayıda anahtar kelimede Google'da ilk sayfada yer alabilirsiniz.)

 

Tıklama başına en yüksek ücreti veren diğer rakiplerinden bir ön sırada yer alır. (Örnek: 1 TL veren 1. sırada iken 0,5 krş veren 2. sırada yer alır. Ücretler işin genel mantığını anlatmak için sembolik verilmiştir.)

3) Reklamlarım kaç gün yayınlanacak?

Oluşturacağınız her bir kampanya için günlük maksimum harcama sınırı belirleyebiliyorsunuz. Örneğin Google Ads hesabınıza 1000TL bütçe eklediğinizi varsayalım. Oluşturduğunuz kampanyanında günlük bütçesi 10TL olsun. 30 gün boyunca harcayacağınız maksimum tutar 300TL olacaktır. Eğer bazı günlerde 10TL’nin altında bir maliyet gerçekleştiyse sonraki günlerde 10TL’nin üzerinde günlük maliyetler görebilirsiniz

5) Nasıl ödeme yapabilirim?

Reklam yönetim hesabınız üzerinden banka yada kredi kartınızla 7/24 ödeme yapabilirsiniz. Ödeme ekranları SSL ve 3D güvenliklidir. Kredi kartınız kaydedilmez. Yalnızca siz istediğiniz zaman yaparsınız.

 

Banka yada kredi kartı dışında banka havalesi / EFT ile de ödeme yapabilirsiniz. Faturanız ise ödeme yapıp fatura bilgilerini sisteme tanımladıktan hemen sonra e-arşiv fatura sistemi tarafından otomatik olarak kesilip e-posta adresinize gönderilmektedir.

2) Ne zaman ve nasıl ücretlendirilir?

Reklamlarınız Google arama sonuçlarında göründüğü zaman ücret ödemezsiniz. Potansiyel müşterileriniz sitenizi ziyaret ettiğinde yada mobil telefon üzerinde reklamlarınızdaki Ara butonuna tıklayıp sizi aradığında ücret ödersiniz. 

 

Diğer bir deyişle reklamlarınız işe yaradığında ücret ödersiniz. Günlük bir bütçe belirleyebilirsiniz. Günlük bütçeniz tükenmezse sonraki günlere devreder. Google'ın gelişmiş filtreleri sayesinde kötü niyetli tıklamalar geçersiz sayılır ve ücretlendirilmez.

4) Google’a reklam vermenin maliyeti nedir?

Google, reklam bütçeniz konusunda sizi tamamen özgür bırakıyor. Aylık bütçeniz binlerce TL olabileceği gibi bir kaç yüz TL’de olabilir. Google arama ağında sadece reklamlarınıza tıklayan kullanıcılar için maliyetlendirilirsiniz. Reklamlarınızın gösterilir ancak tıklanmazsa hiçbir şekilde maliyet oluşmayacaktır.

6) Google reklamlarını nasıl yönetebilirim?

Reklamlarınızı mobil ve masaüstü cihazlar üzerinden kendiniz yönetebilir yada kullanımı konusunda her zaman destek olabiliriz. Reklam yönetim hesabınızdan tıklanma sayısı, reklam gösterim sayısı ve tüm maliyetlerinizi takip edebilirsiniz.

 

Yeni anahtar kelimeler ekleyebilir, lokasyon, zaman gibi birçok ince ayarları da kolayca yapabilirsiniz. Reklamlarınızı istediğiniz zaman durdurabilir yada devam ettirebilirsiniz. Hesap yönetimi konusunda dilerseniz reklam yöneticilerimizden de ücretsiz destek alabilirsiniz.

© 2010-2023 CK | Kara Reklam Ajansi Tüm hakları saklıdır.